2011-06-21 11:14:33

Zapraszamy do czerwcowego wydania eAkademii!

Jak rozpętać burzę pomysłów?

Po co komu warsztaty teatralne? 

Czy stres może się do czegoś przydać? 

Czym jest skuteczność w pracy lidera? 

Te i inne materiały znajdziecie w zakładce eAkademii. Przypominamy, że nieustająco czekamy na Wasze propozycje tematów - napiszcie do nas, a my opracujemy je dla Was. 

 

2011-06-15 15:13:36

Witryna Wiejska - tworzona i redagowana przez zespół Fundacji Wspomagania Wsi - opublikowała wywiad z koordynatorkami projektu "Młodzi menedżerowie kultury". Dziękujemy i zapraszamy do czytania! 

 
2011-06-13 12:02:49

Jak połączyć wspólne czytanie bajek z fotografią? Czy czterolatek może świadomie i samodzielnie robić zdjęcia? Czy można swoją własną pasję do fotografii "podać dalej"? Zobaczcie jak w Sępólnie Krajeńskim Sylwia i Lucyna realizowały "Bajkowy fotoplener" dla przedszkolaków. Relację przygotował Tomek Kaczor.

Justynę pasjonuje Daleki Wschód. Zdecydowała, że zamiast udawać się w podróż, zaprosi Orient do biblioteki w Suchej Beskidzkiej. Razem z Kasią - bibliotekarką - przygotowała cykl spotkać z kulturą arabską, japońską i indyjską. "Pociąg na Wschód" ruszył w zeszłym tygodniu - zobaczcie jak wygląda nauka tańca brzucha w bibliotece! Relację przygotowali Julka Biczyko i Krzysiek Pacholak.

 

 

2011-06-06 13:44:29

"Wchód na Zachodzie" do klub filmowy założony przez Olka Klekockiego i Magdę Turską. Biblioteka w Kłodawie raz na dwa tygodnie staje się przestrzenią ambitnych dyskusji wokół ambitnych filmów. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji! Dodamy tylko, że tydzień po naszej wizycie Przemysław Wojcieszek szczęśliwie i skutecznie dojechał do Kłodawy... :)

 

2011-05-26 14:30:58

Dzielimy się kolejnymi relacjami z naszych podróży. Odwiedziliśmy w Łaziskach Karolinę i Małgosię, które wspólnymi siłami realizują "Foty na płoty!" czyli fotograficzne warsztaty i akcję z udziałem mieszkańców Łazisk i okolicznych wsi. Niebawem zdjęcia zawisną na płotach, a już teraz możecie podejrzeć jak powstawały - zajrzyjcie do relacji.

Byliśmy też w Gródku z wizytą u Izy i Kasi, które pod hasłem "Idę w górę!" rozkręcają działania młodzieżowej redakcji - dzięki warsztatom dziennikarskim i fotograficznym grupa młodych zapaleńców zaczęła wydawać młodzieżową gazetę, dodatek do lokalnego tygodnika. W dniu naszych odwiedzin trwały przygotowania do pojawiania się pierwszego numeru - zobaczcie jak było w Gródku.

 

 

2011-05-21 22:54:33

Piękny maj, piękne lato, a my - nad jeziorami! 

Odwiedzamy Olka i Magdę w Kłodawie oraz Bartka i Elę w Barlinku. 

Jest świetnie!

Niebawem dłuższe relacje, a teraz - mała pocztówka znad Jeziora Barlineckiego. 

("Nie, to nie wieloryb - to fontanna!")

 

 

 

2011-05-11 10:20:25

Towarzystwo Inicjatyw Twóczych "ę" co miesiąc przygotowuje dla Was Newslętter  - internetową mini-gazetę opisującą nasze projekty, metody pracy, inspiracje. 

Majowy Newslętter (nr 8) jest w całości poświęcony projektowi "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach". Kolejne numery już w przygotowaniu!

Jeśli chcesz otrzymywać nasz Newslętter - wpisz swój adres w specjalnym okienku na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!

 

 

2011-05-04 15:35:54

Jak przygotować się do poprowadzenia dyskusji? 

Dlaczego fajne jest organizować spotkania w plenerze? 

Kiedy Polska obchodzi swoje imieniny?

Zapraszamy do majowej eAkademii, w której czekają na Was nowe materiały!

 
2011-05-04 15:08:11

Wyobraź sobie, że masz kilkanaście lat, mieszkasz w małej miejscowości i jesteś w samym środku realizacji pierwszego, własnego projektu kulturalnego.

Wyobraź sobie, że poza wsparciem swojej bibliotekarki/bibliotekarza i pomocą znajomych, możesz liczyć na odwiedziny doświadczonego animatora – kogoś, kto wpadnie na dwa dni, podzieli się swoimi umiejętnościami, nauczy robić zdjęcia otworkowe, zrobi warsztaty teatralne, pomoże obsłużyć kamerę. A poza tym – porozmawia, doradzi, wesprze.

Fajnie, prawda? Właśnie tak działają Latający Animatorzy Kultury.

Sylwię i panią Lucynę odwiedziły w Sępólnie Krajeńskim dwie fotografki i animatorki – Agnieszka Kokowska i Alicja Szulc. Pomogły przeprowadzić pierwszy „Bajkowy fotoplener”, podzieliły się swoimi doświadczeniami fotograficznych działań z dziećmi oraz… nauczyły Sylwię i panią Lucynę robić fotografie otworkowe. Dzięki temu, podczas następnego fotopleneru warsztaty poprowadzi już Sylwia. Relację z wizyty Latających Animatorek Kultury można przeczytać na blogu „Bajkowego Fotopleneru”.

Dominik Skrzypkowski „poleciał” do Firleja razem z Magdą Mosiewicz. Spotkał się z Dawidem i uczestnikami warsztatów filmowych realizowanych w ramach „Infekcji Artystycznej”. Przez dwa intensywne dni kilkoosobowa grupa ćwiczyła pracę z kamerą filmową – kadrowanie, wykorzystywanie naturalnego oświetlenia i podstawy montażu okazały się kluczowe w dalszej samodzielnej pracy. Dominik doradził również jak poszukiwać bohaterów filmu dokumentalnego, jak zapraszać ich do wspólnej pracy i jak prowadzić rozmowę. Film „Dawno temu nad jeziorem” stworzony w oparciu o wspomnienia najstarszych mieszkańców Firleja miał już swoją premierę! Możecie obejrzeć jego zapowiedź, która powstała po warsztatach z Latającym Animatorem Kultury.

Basia i Hania realizują w Nakle Śląskim „Akcję Stylizację!”. Pierwszym wydarzeniem było Targowisko Ubrań, do którego zaprosiły mieszkańców miasteczka oraz… Agatę Pietrzyk, Latającą Animatorkę Kultury. Agata pomogła w akcji promocyjnej, doradziła sposób zorganizowania targowiska oraz przeprowadziła akcję spisywania wspomnień związanych z konkretnymi częściami garderoby. Następnego dnia wsparła organizatorki w planowaniu kolejnych etapu projektu. Zobacz fotorelację z Targowiska w Nakle.
 
 
Latający Animatorzy Kultury to projekt Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, który jest odpowiedzią na potrzeby liderów prowadzonych przez nas programów („Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach” i „Seniorzy w akcji”) oraz programów prowadzonych w partnerstwie z innymi instytucjami („Dom Kultury +” Narodowego Centrum Kultury).
 
Aby przeczytać więcej o Latających Animatorach Kultury zajrzyj na stronę projektu.
 

 

2011-04-21 17:01:31

Uczestnicy projektu korzystają z różnorodnych form wsparcia - odwiedzin Latających Animatorów Kultury, materiałów eAkademii, spotkań z koordynatorką programu. Teraz do tego zestawu dołącza kolejny element - wizyty studyjne. Zgodnie z powszechnie znaną mądrością, że "podróże kształcą" zapraszamy młodych menedżerów i bibliotekarzy do odwiedzenia innego, wybranego projektu i jego twórców. Może Chojnów odwiedzi Łaziska, Łaziska pojadą do Korszy, a Korsze zobaczą jak to się robi w Barlinku? Taka podróż to okazja do wymiany doświadczeń, podejrzenia innych rozwiązań, nawiązania nowych kontaktów. Do śledzenia krótkich relacji z wizyt zapraszamy niebawem - pierwsza podróż już 5 maja!

 

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...
.