2011-10-04 09:14:34

Warsztaty podsumowujące: "MMK w bibliotekach: coś się kończy, coś zaczyna"

Już za tydzień, 12 października, ponownie odwiedzą nas uczestnicy i uczestniczki projektu "Młodzi menedżerowie kulktury w bibliotekach". Będą z nami przez trzy dni, do 14 października. Spotykamy się, aby wymienić doświadczenia z realizacji projektów, aby podsumować udział w całym projekcie, aby zaplanować przyszłe działania i aby... zobaczyć się jeszcze raz w komplecie!

Zaczynamy o 13:00 we środę. Będziemy pogłębiać refleksję, wyciągać wnioski, szukać klucza do sukcesu oraz generować pomysły na przyszłość, biegając po Powiślu w ramach gry terenowej. Zabierzemy naszych uczestników m.in. do Centrum Kultury "Nowy Wspaniały Świat", do kuchnio-świetlicy "Solec", do pracowni "Duży pokój". Spotkamy się z osobami, które pomogą nam podsumować doświadczenia oraz zachęcą, aby nie spoczywać na laurach, ale działać dalej. 

Warsztaty podsumowujące "MMK w bibliotekach: coś się kończy, coś zaczyna" odbywają się równolegje z Kongresem Bibliotelk "Biblioteka: więcej niż myślisz" (13-14 października) ogranizowanym w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Bibliotekarki, które brały udział w "MMKwB" będą miały okazję spotkać się z przedstawicielami bibliotek z całej Polski oraz wziąć udział w licznych warsztatach i panelach dyskusyjnych związanych z rozwojem bibliotek. Kongres to również okazja do podsumowania pierwszej rundy Programu Rozowoju Bibliotek - dlatego w piątek, 14 października o 9:00 w Forcie Sanguszki, wszyscy razem (w grupie ponad 40 osób) zaprezentujemy uczestnikom Kongresu efekty programu "MMKwB". Zaprosimy do udziału w "Wypożyczalni pomysłów" - opowiadając o naszych działaniach i gromadząc pomysły na kolejne akcje i projekty. 

Od 12 do 14 października młodzi menedżerowie i bibliotekarki z całej Polski znowu zrobią w Warszawie twórcze zamieszanie! Zapraszamy do śledzenia relacji, które będziemy publikować tutaj, na stronie internetowej.

2011-09-30 13:11:10

Po wakacyjnej przerwie wracaja eAkademia - zapraszamy do czytania kolejnych materiałów. Tym razem mamy dla Was: rozmowę z dr. Mirosławem Filiciakiem o nowych mediach i o tym dlaczego trzeba mieć zajawkę; sposoby na promowanie projektu w sieci oraz pomysły na warsztaty dźwiękowe

Zapraszamy!

 
2011-09-19 10:59:57

W nowym numerze internetowego magazynu dla młodzieży "MAD&MAD" pojawiła się informacja o programie "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach" oraz wywiad z koordynatorką. 

Zapraszamy do czytania - strony 32-35. 

http://madandmad.pl/aktualny-madmadmagazyn/

 

 

2011-09-01 14:59:46

Wczoraj był 31 sierpnia - to oznacza, że wczoraj minął ostatni dzień realizacji projektów przez uczestników programu "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach". Niektóre działania zakończyły się już kilka miesięcy temu, inne trwaly jeszcze do niedawna, a kilka zakończyło się właśnie wczoraj. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom - zarówno młodym menedżerom/menedżerkom kultury jak i bibliotekarkom - sukcesów, pomysłów, wytrwałości, pasji, umiejętności współpracy, pokonywania trudności oraz cieszenia siebie i innych efektami swoich działań. Byliście fantastyczni! 

Zakończenie projektów nie oznacza zakończenia programu. Przed nami jeszcze trzy ważne etapy: ewaluacja, publikacja podsumowująca, w której zbierzemy historie naszych uczestników oraz... spotkanie podsumowujące.

Już 12 października ponownie spotkamy się w Warszawie z młodymi menedżerami i bibliotekarkami. Przez trzy dni będziemy wymieniać się doświadczeniami, podsumowywać działania i zebierać pomysły na przyszłość. Zaglądajcie do nas - zapraszamy. 

 

 

2011-09-01 14:46:16

Zapraszamy do obejrzenia i poczytania ostatniej relacji - Arek i Katarzyna, jako jedyni zaproponowali działanie... sportowe. Z miłości do piłki nożnej i z myślą o lokalnych zawodnikach-amatorach w Bogatem odbył się projekt "Bogata piłka". Zapraszamy!

 
2011-08-02 13:28:28

 Odwiedziliśmy Justynę i Anetę w Lubeni - małej miejscowości na podkarpaciu. Projekt nazywa się "F.I.L.M", ale my trafiliśmy akurat na spotkanie... w muzeum. I to wyjątkowym - Muzeum Strachów Polnych. Były opowieści, legendy i długie rozmowy. Zobaczcie co działo się w Lubeni.

 
2011-07-20 16:24:15

Natalia razem z Jolą przygotowały w Olsztynku, na rynku, plenerową wystawę fotograficzną - podsumowanie tygodniowych warsztatów. Wystawę odwiedziło kilkaset osób! Zobaczcie relację z projektu "Z.O.O.M". 

W Korszach kino działa pod chmurką. Kamil, z pomocą pań z biblioteki, przygotował już trzecią projekcię w ramach klubu filmowego "Ambitny tor". W upalny wieczór obejrzeliśmy film "Berlin Calling". Zobaczcie jak było!

 

2011-07-18 14:58:58

"Umówiłem się z nią na 9-tą..." to projekt filmowo-wspomnieniowy. Ania, razem z kolegami i pomocą Sylwii z biblioteki, odwiedziła najstarszych mieszkańców Muszyny. Pytała ich o... miłość. O wspomnienia tajemnych schadzek, pierszych pocałunków, potańcówek. Powstał film dokumentalny. Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania relacji z premiery.

Maciek z Jarocina, we współpracy z biblioteką, zorganizował warsztaty dziennikarstwa obywatelskiego. "Wersja robocza" to tydzień spotkań dla grupy zapalonych gimnazjalistów. Zmierzyli się z robieniem wywiadów, pisaniem relacji, wzięli udział w grze miejskiej. Kolejną c chcą zorganizoiwać juz sami. Zapraszamy do obejrzenia relacji z Jarocina.

 

 

2011-07-14 22:20:29

Znowu będziemy w radiu! Tym razem Hanka Bogoryja Zakrzewska przygotowała materiał o projekcie "Okiem obiektywu", który Paulina Wodzyńska zrealizowała w Golubiu-Dobrzyniu.

Zapraszamy do słychania na falach Czwartego Programu Polskiego Radia, a później - na stronie internetowej stacji.

Szczegóły:

http://www.polskieradio.pl/80/998/Artykul/401569,Razem-ciekawiejHanna-Bogoryja-Zakrzewska 

 
2011-07-06 13:34:08

Widzieliście kiedyś animację filmową robioną na... ścianie murowanej stodoły? 

Zapraszamy do obejrzenia dwóch krótkich filmów animowanych, które powstały w ramach międzypokoleniowego projektu artystycznego "Bralinownia" realizowanego przez Agatę i Ewę. 

Animacja na murze:

http://www.youtube.com/watch?v=DAjBHMb69mI&feature=player_embedded

Opowieść o bralińskim zamku i bibliotece:

http://www.youtube.com/watch?v=-Emg5KHzz8o

 

 

 
1 | 2 | 3 | 4 | ...
.