2011-05-21 22:54:33

Piękny maj, piękne lato, a my - nad jeziorami! 

Odwiedzamy Olka i Magdę w Kłodawie oraz Bartka i Elę w Barlinku. 

Jest świetnie!

Niebawem dłuższe relacje, a teraz - mała pocztówka znad Jeziora Barlineckiego. 

("Nie, to nie wieloryb - to fontanna!")

 

 

 

2011-05-11 10:20:25

Towarzystwo Inicjatyw Twóczych "ę" co miesiąc przygotowuje dla Was Newslętter  - internetową mini-gazetę opisującą nasze projekty, metody pracy, inspiracje. 

Majowy Newslętter (nr 8) jest w całości poświęcony projektowi "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach". Kolejne numery już w przygotowaniu!

Jeśli chcesz otrzymywać nasz Newslętter - wpisz swój adres w specjalnym okienku na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!

 

 

2011-05-04 15:35:54

Jak przygotować się do poprowadzenia dyskusji? 

Dlaczego fajne jest organizować spotkania w plenerze? 

Kiedy Polska obchodzi swoje imieniny?

Zapraszamy do majowej eAkademii, w której czekają na Was nowe materiały!

 
2011-05-04 15:08:11

Wyobraź sobie, że masz kilkanaście lat, mieszkasz w małej miejscowości i jesteś w samym środku realizacji pierwszego, własnego projektu kulturalnego.

Wyobraź sobie, że poza wsparciem swojej bibliotekarki/bibliotekarza i pomocą znajomych, możesz liczyć na odwiedziny doświadczonego animatora – kogoś, kto wpadnie na dwa dni, podzieli się swoimi umiejętnościami, nauczy robić zdjęcia otworkowe, zrobi warsztaty teatralne, pomoże obsłużyć kamerę. A poza tym – porozmawia, doradzi, wesprze.

Fajnie, prawda? Właśnie tak działają Latający Animatorzy Kultury.

Sylwię i panią Lucynę odwiedziły w Sępólnie Krajeńskim dwie fotografki i animatorki – Agnieszka Kokowska i Alicja Szulc. Pomogły przeprowadzić pierwszy „Bajkowy fotoplener”, podzieliły się swoimi doświadczeniami fotograficznych działań z dziećmi oraz… nauczyły Sylwię i panią Lucynę robić fotografie otworkowe. Dzięki temu, podczas następnego fotopleneru warsztaty poprowadzi już Sylwia. Relację z wizyty Latających Animatorek Kultury można przeczytać na blogu „Bajkowego Fotopleneru”.

Dominik Skrzypkowski „poleciał” do Firleja razem z Magdą Mosiewicz. Spotkał się z Dawidem i uczestnikami warsztatów filmowych realizowanych w ramach „Infekcji Artystycznej”. Przez dwa intensywne dni kilkoosobowa grupa ćwiczyła pracę z kamerą filmową – kadrowanie, wykorzystywanie naturalnego oświetlenia i podstawy montażu okazały się kluczowe w dalszej samodzielnej pracy. Dominik doradził również jak poszukiwać bohaterów filmu dokumentalnego, jak zapraszać ich do wspólnej pracy i jak prowadzić rozmowę. Film „Dawno temu nad jeziorem” stworzony w oparciu o wspomnienia najstarszych mieszkańców Firleja miał już swoją premierę! Możecie obejrzeć jego zapowiedź, która powstała po warsztatach z Latającym Animatorem Kultury.

Basia i Hania realizują w Nakle Śląskim „Akcję Stylizację!”. Pierwszym wydarzeniem było Targowisko Ubrań, do którego zaprosiły mieszkańców miasteczka oraz… Agatę Pietrzyk, Latającą Animatorkę Kultury. Agata pomogła w akcji promocyjnej, doradziła sposób zorganizowania targowiska oraz przeprowadziła akcję spisywania wspomnień związanych z konkretnymi częściami garderoby. Następnego dnia wsparła organizatorki w planowaniu kolejnych etapu projektu. Zobacz fotorelację z Targowiska w Nakle.
 
 
Latający Animatorzy Kultury to projekt Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, który jest odpowiedzią na potrzeby liderów prowadzonych przez nas programów („Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach” i „Seniorzy w akcji”) oraz programów prowadzonych w partnerstwie z innymi instytucjami („Dom Kultury +” Narodowego Centrum Kultury).
 
Aby przeczytać więcej o Latających Animatorach Kultury zajrzyj na stronę projektu.
 

 

2011-04-21 17:01:31

Uczestnicy projektu korzystają z różnorodnych form wsparcia - odwiedzin Latających Animatorów Kultury, materiałów eAkademii, spotkań z koordynatorką programu. Teraz do tego zestawu dołącza kolejny element - wizyty studyjne. Zgodnie z powszechnie znaną mądrością, że "podróże kształcą" zapraszamy młodych menedżerów i bibliotekarzy do odwiedzenia innego, wybranego projektu i jego twórców. Może Chojnów odwiedzi Łaziska, Łaziska pojadą do Korszy, a Korsze zobaczą jak to się robi w Barlinku? Taka podróż to okazja do wymiany doświadczeń, podejrzenia innych rozwiązań, nawiązania nowych kontaktów. Do śledzenia krótkich relacji z wizyt zapraszamy niebawem - pierwsza podróż już 5 maja!

 

 

2011-04-19 00:30:33

Odwiedziliśmy Podlasie! Zajrzyjcie do "Fotodźwiękowni" na warsztaty dubbingowe i weźcie udział w fotograficznej "Supraskiej Misji Specjalnej"!
Aneta z Elą w Wasilkowie, Piotr z Elą w Supraślu i - już niebawem - Iza z Kasią w Gródku - realizują swoje pomysły, a my odwiedziamy ich w trakcie działań.
Po co? Abyście mogli podejrzeć co robią, z kim i jak to wygląda - innymi słowy, abyście mogli poczuć się tak, jakbyście tam byli! :)  

 

2011-04-11 13:50:59

Zapraszam do posłuchania, poczytania i pooglądania naszych relacji z wizyt u młodych menedżerów kultury działających w województwie lubuskim. 

Mateusz, razem z Janeczką, rozkręcił w Bytomiu Odrzańskim klub filmowy - spotkania i dyskusje w bibliotece, zakończy stworzenie wspólnej etiudy filmowej. Zobaczcie jak się kręci klub filmowy - nawet jeśli w trakcie pokazu zabraknie prądu :)

Agata, wspierana przez Karolinę z lokalnej biblioteki, realizuje warsztaty fotograficzne - podczas trzeciego spotkania odbyło się wspólne omówienie efektów zajęć dotyczących portretu fotograficznego i przygotowanie do pleneru. Zapraszamy do wirtualnej wizyty w Babimoście!

 
2011-04-07 17:19:39

U młodych menedżerów kultury - wiosenne wietrzenie szafy! Basia - we współpracy z Hanią z lokalnej biblioteki i ze wsparciem Agaty Pietrzyk, Latającej Animatorki Kultury - organizuje w Nakle Śląskim "Targowisko ubrań" - start jutro o 17:00. Zapraszamy na bloga Basi, zapraszamy do Nakła :) 

Latający Animatorzy Kultury sa jak bociany - przylatują na wiosnę :) Anię odwiedziła w Muszynie Ania Dąbrowska,która poprowadziła dwudniowy warsztat o zbieraniu wspomnień i opowieści. Do Dawida działającego w Firleju pojechali Dominik Skrzypkowski i Magda Mosiewicz. Można już zobaczyć efekt warsztatów filmowych, czyli trailer filmu "Dawno temu nad jeziorem" bazującego na wspomnieniach najstarszych mieszkańców miasteczka. 

A my już jutro ruszamy w kolejną wyprawę - tym razem na Podlasie. W piątek weźmiemy udział w warsztatach dubbingowych organizowanych przez Anetę w ramach "Fotodźwiękowni" realizowanej ze wsparciem Eli z biblioteki w Wasilkowie. Sobota minie nam pod znakiem "Supraskiej Misji Spejclanej" koordynowanej przez Piotra, współpracującego również z Elą - ale z biblioteki w Supraślu. Weekend zakończymy w Gródku - spotkaniem z Izą, która realizuje warsztaty dziennikarskie pod hasłem "Idę w górę".

Wrażeniami podzielimy się po powrocie!

(Na zdjęciu: fotografowie z Białostockiej Grupy Fotograficznej zaangażowani w "Supraską Misję Specjalną")

 

2011-04-05 20:23:53

Zapraszamy do poczytania nowych materiałów w eAkademii. W tym miesiącu proponujemy rozmowę ze streetworkerami czyli pedagogami ulicy z Grupy Pedagigiki i Animacji Społecznej, pomysł na kręcenie niebanalnych filmów telefonem komórkowym oraz receptę na fajne warsztaty dziennikarskie

Aby ze wszystki zdążyć, proponujemy zacząć lekturę od kilku cennych wskazówek o tym, jak nie zgubić się w... czasie

Zapraszamy do zgłaszania swoich własnych tematów do eAkademii! Możemy opublikować Wasz tekst lub opracować interesujący Was temat. Piszcie na mmk@e.org.pl.

 
2011-03-29 11:07:11

W zeszłym tygodniu, 18 marca, odwiedziliśmy Kamila i Jolę w Łasku. Was zapraszamy do odwiedzenia relacji z tego spotkania, w którym udział wzięła również Anna Brzezińska, pisarka fantasy. Teksty przygotowała Olga Mickiewicz, a zdjęcia Krzysztof Pacholak. 

A już we czwartek jedziemy odwiedzić Mateusza w Bytomiu Odrzańskim i Agatę w Babimoście!

 

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ...
.