2011-06-27 14:08:09

Już dzisiaj o 18:15 posłuchajcie reportażu o młodych menedżerach kultury i bibliotekach! Hanna Bogoryja-Zakrzewska, reporterka Polskiego Radia, odwiedziła z mikrofonem uczestników projektu w Krupskim Młynie, Golubiu-Dobrzyniu i Łaziskach. 

Reportażu "Niech się zadzieje" - opowiadającym o "Krzesłowisku" w Krupskim Myłynie - będzie można wysłuchać na falach Trójki, on-line na stronie Polskiego Radia oraz na stronie Studia Reportażu.

Już niebawem zaprosimy Was do wysłuchania kolejnego reportażu - tym razem o projekcie "Okiem obiektywu".

Dziękujemy Hance za wspólne podróże i zainsteresowanie projektem, a wszystkim rozmówcom za cierpliwość i gotowość do dzielenia się swoimi doświadczeniami :)

 

2011-06-21 11:38:27

Odwiedziliśmy piękny Barlinek - miejscowość w województwie zachodniopomorskim. Bartek, razem ze swoimi znajomymi, kręci film. Jego ulubionym reżyserem jest... Quentin Tarantino :) Zobaczcie jak powstają "Kroniki nienormalne", poczytajcie o Bartku i Eli i o tym, że biblioteka nie musi zamykać się w czterech ścianach. 

 
2011-06-21 11:14:33

Zapraszamy do czerwcowego wydania eAkademii!

Jak rozpętać burzę pomysłów?

Po co komu warsztaty teatralne? 

Czy stres może się do czegoś przydać? 

Czym jest skuteczność w pracy lidera? 

Te i inne materiały znajdziecie w zakładce eAkademii. Przypominamy, że nieustająco czekamy na Wasze propozycje tematów - napiszcie do nas, a my opracujemy je dla Was. 

 

2011-06-15 15:13:36

Witryna Wiejska - tworzona i redagowana przez zespół Fundacji Wspomagania Wsi - opublikowała wywiad z koordynatorkami projektu "Młodzi menedżerowie kultury". Dziękujemy i zapraszamy do czytania! 

 
2011-06-13 12:02:49

Jak połączyć wspólne czytanie bajek z fotografią? Czy czterolatek może świadomie i samodzielnie robić zdjęcia? Czy można swoją własną pasję do fotografii "podać dalej"? Zobaczcie jak w Sępólnie Krajeńskim Sylwia i Lucyna realizowały "Bajkowy fotoplener" dla przedszkolaków. Relację przygotował Tomek Kaczor.

Justynę pasjonuje Daleki Wschód. Zdecydowała, że zamiast udawać się w podróż, zaprosi Orient do biblioteki w Suchej Beskidzkiej. Razem z Kasią - bibliotekarką - przygotowała cykl spotkać z kulturą arabską, japońską i indyjską. "Pociąg na Wschód" ruszył w zeszłym tygodniu - zobaczcie jak wygląda nauka tańca brzucha w bibliotece! Relację przygotowali Julka Biczyko i Krzysiek Pacholak.

 

 

2011-06-06 13:44:29

"Wchód na Zachodzie" do klub filmowy założony przez Olka Klekockiego i Magdę Turską. Biblioteka w Kłodawie raz na dwa tygodnie staje się przestrzenią ambitnych dyskusji wokół ambitnych filmów. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji! Dodamy tylko, że tydzień po naszej wizycie Przemysław Wojcieszek szczęśliwie i skutecznie dojechał do Kłodawy... :)

 

2011-05-26 14:30:58

Dzielimy się kolejnymi relacjami z naszych podróży. Odwiedziliśmy w Łaziskach Karolinę i Małgosię, które wspólnymi siłami realizują "Foty na płoty!" czyli fotograficzne warsztaty i akcję z udziałem mieszkańców Łazisk i okolicznych wsi. Niebawem zdjęcia zawisną na płotach, a już teraz możecie podejrzeć jak powstawały - zajrzyjcie do relacji.

Byliśmy też w Gródku z wizytą u Izy i Kasi, które pod hasłem "Idę w górę!" rozkręcają działania młodzieżowej redakcji - dzięki warsztatom dziennikarskim i fotograficznym grupa młodych zapaleńców zaczęła wydawać młodzieżową gazetę, dodatek do lokalnego tygodnika. W dniu naszych odwiedzin trwały przygotowania do pojawiania się pierwszego numeru - zobaczcie jak było w Gródku.

 

 

2011-05-21 22:54:33

Piękny maj, piękne lato, a my - nad jeziorami! 

Odwiedzamy Olka i Magdę w Kłodawie oraz Bartka i Elę w Barlinku. 

Jest świetnie!

Niebawem dłuższe relacje, a teraz - mała pocztówka znad Jeziora Barlineckiego. 

("Nie, to nie wieloryb - to fontanna!")

 

 

 

2011-05-11 10:20:25

Towarzystwo Inicjatyw Twóczych "ę" co miesiąc przygotowuje dla Was Newslętter  - internetową mini-gazetę opisującą nasze projekty, metody pracy, inspiracje. 

Majowy Newslętter (nr 8) jest w całości poświęcony projektowi "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach". Kolejne numery już w przygotowaniu!

Jeśli chcesz otrzymywać nasz Newslętter - wpisz swój adres w specjalnym okienku na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!

 

 

2011-05-04 15:35:54

Jak przygotować się do poprowadzenia dyskusji? 

Dlaczego fajne jest organizować spotkania w plenerze? 

Kiedy Polska obchodzi swoje imieniny?

Zapraszamy do majowej eAkademii, w której czekają na Was nowe materiały!

 
1 | 2 | 3 | 4 | ...
.